İzmir Şifa Üniversitesi iç süreçlerinin hızlandırılmasında TrueConf Videokonferans çözümünü tercih etti.

Şifa Üniversitesi Bilgi İşlem Yöneticisi Sn. Yusuf Yurdakoş ile bu süreç hakkında sohbet ettik ..
Yusuf Yurdakoş
Kurumumuzda video konferans yada tümleşik iletişim konusunda var olan ihtiyacınız neydi tanımlar mısınız ?

Kurumumuz üniversite hastaneleri arasında doktorların ve öğrencilerin bulunduğu lokasyon’dan diğer lokasyon’dakilere bilgi paylaşımını sağlayacak bir sisteme ihtiyaç vardı ve bunu standart Skype gibi programlarla yapmaya çalışıyorduk.

TrueConf çözümü ile nasıl tanıştığınızı anlatır mısınız ?

TrueConf çözümünü web de keşfettikten sonra Türkiye’de ki temsilcisi Avinet Bilişim Tarık Alpgiray Bey ile daha detaylı tanımış oldum.

Kuruluşunuzda TrueConf Videokonferans sistemi ile nasıl bir uygulama gerçekleştirdiniz ?

Tarık Bey’in yardımı ile kendi Server sistemimizi oluşturup 10 kullanıcılı Akademik Versiyonunu kurduk ve şubelerimiz arasında yaptığımız toplantıyı TrueConf ile daha sağlıklı ve kurumsal bir şekilde yapmaya başladık.

Trueconf ‘un beğendiğiniz ve onu klasik video konferans sistemlerden ayıran özellikleri sizce nedir ?

Kullanım kolaylığı, her yerden ulaşılabilir olması, basit kurulumu, kurumsal ve basit arayüzü.

İleriki süreçler için beklentileriniz nelerdir ?

Kurumumuz program olarak şu an yıllık yatırımlarını yaptı. Mevcut sistem yeterli kalmazsa tekrar size dönüş yapabiliriz.

İzmir Şifa Üniversitesi Hakkında
Şifa

Şifa Sağlık Grubu Türkiye Tabipler Vakfı tarafından kurulmuştur. Türkiye Tabipler Vakfı 1983 yılında mütevazı bir poliklinik çalışması ile başlattığı hizmetlerine 1987 yılında yataklı tedavi ünitelerini ekleyerek insan sağlığına hizmet konusunda çalışmalarını sürdürmüştür. 1995 yılında Basmane Hastanesini büyüterek İzmir’in en büyük ilk özel hastanesi yapan Şifa Sağlık Grubu, 2001 yılında Bornova Şifa Hastanesini, 2005 yılında Doğu Anadolu’nun en büyük özel hastanesi olan Erzurum Şifa Hastanesini hizmete açmış, 2010 yılında da Gaziemir ve Göztepe’ye, 2011 yılında Menderes’e ve 2012 yılında Karşıyaka’ya,2013 yılında ise Buca’ya Eğitim ve Sağlık Kampüsünü, Balçova’ya Palmiye ve Kaya Termal Fizik Tedavi Merkezlerini ve Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesini açarak hizmet yelpazesini genişletmiştir. Şifa Sağlık Grubu halen yurt içi ve yurt dışında hizmet verecek yeni sağlık yatırımlarını sürdürmektedir. Tüm sağlık branşlarında hizmet veren Şifa Sağlık Grubu Hastanelerinin teknoloji ve personel yatırımları dünyanın en ileri hastaneleri ile eşdeğerdedir.